Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

ORF Radtag v Tirolsku

Začiatkom augusta 2009  som bola na krátkej, ale  krásnej dovolenke v Tirolsku. Bola som pozvaná na cyklistický výlet, ktorý mal názov

ORF Radtag zum Altstadtfest Lienz.

Keďže som  v týchto končinách nikdy predtým nebola, predĺžila som si cestu na viac dní, aby som okrem cyklistiky mohla spoznať aj  krásy tohto nádherného kraja.

Základňou pre tento môj výlet bolo mesto Innsbruck.  Priamo v meste som nenašla cenovo primerané ubytovanie, bývala som asi 15 km od mesta, v malom príjemnom hotelíku v dedine Pettnau.

V sobotu 8. augusta bol na programe cyklistický deň. Na miesto, kde sa konala cyklistická akcia, sme sa mali dopraviť vlakom. Na  6:45 bolo naplánované stretnutie pod hodinami nástupišťa č. 31. O siedmej mal vlak, ktorý už stál na koľaji, odchod.

Celú cestu organizovala tirolská pobočka televíznej stanice ORF, ona ju aj v plnej miere financovala.  Nešlo sa na vlastných bicykloch, ale tieto sme si požičali od firmy Papinsport.  Po tri a pol hodinách cesty  dorazil náš vlak do stanice mesta Lienz.

Po vystúpení z vlaku nás na stanici  čakalo množstvo bicyklov. Toľko  som  ich ešte nikdy pokope nevidela. Mohla som si vybrať podľa vlastného výberu, aký chcem. Iba jednu nevýhodu to malo, že som na ňom nebola zvyknutá jazdiť a nemal cyklocomputer, takže som si nevedela zmerať dĺžku trasy.  Ale nakoniec, to nebolo vôbec dôležité. Trasa bola pre mňa až na dva krátke úseky celkom prijateľná. Bola prispôsobená tomu, aby ju zvládli aj deti.

Prvým cieľom našej túry bolo rímske mestečko Aguntum, vzdialené asi 4 km východne od mesta Lienz. Tu sme  absolvovali prehliadku múzea, v ktorom sme mohli vidieť komplexný pohľad na život v časoch rímskeho osídlenia tohto kraja.

Odtiaľto smerovala naša trasa k vodopádu Frauenbach, kde bola prestávka na občerstvenie aj na oddych.  Priznám sa bez mučenia, že cestou k vodopádu som musela zliezť z bicykla, lebo som ten kopček nevládala vytiahnuť. Prvé problémy s kondíciou som mala už krátko po štarte, kedy sme prechádzali kopcovitejšími ulicami mesta Lienz. Cyklotrasa viedla krásnym územím východného Tirolska. Pri poslednej občerstvovacej zastávke sme od vedenia tohto podujatia dostali na výber. Buď pôjdeme priamo do mesta Lienz, alebo trasa ešte pokračovala k ďalším vodopádom Galitzenklamm. Keďže som už toho mala dosť, vybrala som sa so skupinou, ktorá išla do Lienzu, kam sme prišli už po polhodine od poslednej zastávky. Tí vytrénovanejší išli k vodopádom a do mesta prišli asi o hodinu neskôr.

 

Zobraziť fotoalbum ORF Radtag zum Altstadtfest Lienz - cyklistika v Tirolsku

Keď som sama pre seba hodnotila túto akciu, dopadla na výbornú. Bolo nádherné počasie, videla som nové miesta a zažila aj prvú masovku. Toto jediné mi na akcii trošku prekážalo,že sa išlo stále  vo veľkej skupine. Doteraz som žiadnu skúsenosť s masovou túrou nemala a asi  také masové akcie ani vyhľadávať nebudem.

Po absolvovaní túry sme zostali do podvečerných hodín v meste, kde sme sa zúčastnili letného festivalu. Vlakom o 17,35 sme zase odchádzali do Innsbrucku. Znovu som sledovala kraj za oknom vlaku, pričom  približne dvojhodinový úsek cesty viedol Talianskom. Večer okolo deviatej sme vystúpili  z vlaku v Innsbrucku, kde nás privítalo upršané večerné mesto.

Túra: 8.8.2009

12. augusta 2009 - Posted by | Moje cyklovýlety | , , , ,

Jeden komentár »

  1. dobry start

    Komentár od Padoaidedly | 4. marca 2011


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s