Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Cez hranice troch štátov

Na včera sme si s kamarátkou dohodli po dlhšom čase spoločnú cyklistiku. Krátko pred obedom sme sa stretli pred petržalským divadlom Aréna a naším cieľom bol Vojenský cintorín v Petržalke. Vedela som len približne, kde sa nachádza, kamarátka nemala ani tušenia, kde to je.

Po menších peripetiách sme cintorín konečne našli a boli sme prekvapené, ako je pekne upravený. V kopci hneď za cintorínom je schovaný bunker, kde je výstava fotodokumentov z dvoch svetových vojen. Dovnútra sme sa nedostali, pretože bola nedeľa, takže bol zavretý. Úplnou náhodou sme tam stretli spoločného známeho, ktorý bol toto miesto ukázať svojmu priateľovi z Nemecka a mali naplánovanú trasu cez hranice troch štátov. Známy sa potešil, že nás stretol a ponúkol nám, aby sme išli na túru s nimi. S  radosťou sme súhlasili, pretože sme obe už dávnejšie chceli túto cyklotúru absolvovať.

BA-Kittsee-Rajka-BA
BA-Kittsee-Rajka-BA

Len kúsok od cintorína sme prešli slovensko-rakúskou hranicou v obci Kittsee. Na konci dediny sme odbočili na Pamu. Z Pamy viedla naša cesta do obce Deutsch Jahrndorf.  Za touto obcou sme prišli na rakúsko-maďarsko-slovenské trojmedzie. Pád železnej opony v roku 1989 majú v areáli trojmedzia pripomínať plastiky, ktoré  boli vytvorené medzinárodnými umelcami. Naša cesta pokračovala na maďarské územie, kde sme sa v obci Rajka naobedovali v reštaurácii blízko železničnej stanice. Typické maďarské jedlá a české pivo nám dodali sily na ďalšiu púť. Z Rajky sme sa po niekoľkých kilometroch dostali na maďarsko-slovenskú hranicu v Čunove. Tu sme odbočili na poľnú cestu, ktorou sme sa dostali až k čunovským jazerám.

Naši mužskí spoločníci využili prestávku na kúpanie. Veľmi si vychvaľovali  príjemnú vodu. Nás však vojsť do vody nepresvedčili. Potom už naša cesta viedla  po známych miestach, ktoré som prešla nespočetne veľakrát.  Popri jazere v Rusovicach  sme sa dostali k ďalšiemu cieľu našej cesty, k bufetu U bosorky. Náš sprievodca nám celou cestou sľuboval, že si tam posedíme pri country hudbe, no žiadna sa nekonala.  Bolo už  po prázdninách, ochladilo sa, takže hudobné koncerty už na hrádzi skončili.

Po poslednom občerstvení sme sa rozišli domov. Počasie nám  po celý deň prialo. Nefúkal vietor, nepršalo a neboli už ani veľké horúčavy.

Celá trasa merala necelých 60 km.

Zobraziť fotoalbum Cyklistika cez hranice troch štátov

Zobraziť celý album

Túra: 6.9.2009

7. septembra 2009 - Posted by | Moje cyklovýlety | , , , , , , , , , , ,

Jeden komentár »

  1. […] Jahrndorf. Ale to si ešte budem musieť dobre naštudovať na mape, lebo ten úsek som síce raz dávno už prešla, no vôbec si ho nepamätám. Vtedy som sa nechala viesť a cestu som si asi veľmi nevšímala. […]

    Spätné upozorenie od Objavila som novú cyklistickú cestičku « Na cestách s Kellysom | 24. marca 2014


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s