Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Májová túra do Schlosshofu

Začiatkom tohto roku som navštívila veľtrh cestovného ruchu so zámerom, že si tam vyhliadnem miesta, na ktoré by som mohla podnikať cyklistické výlety.  Z toho vyplýva, že to mali byť miesta v mojom okolí, ktoré by som stihla absolvovať za jeden deň.  Jedným z tých miest, ktoré som v ponuke objavila a ktoré som  si aj naplánovala navštíviť, bol rakúsky zámok Schlosshof s jeho nádherným rozľahlým parkom.

*****

Na tento výlet som si dohodla doprovod rakúskeho cyklistu. Hoci som termín môjho výletu trošku doplietla, nakoniec všetko dobre dopadlo a s viac ako hodinovým oneskorením som sa dopravila na dohodnuté miesto. Počasie bolo nádherné, aj keď fúkal vietor, bez ktorého by som sa bola radšej zaobišla.

*****

V dedine Wolfsthal, prvej za slovensko-rakúskou hranicou, sme sa vydali po cyklistickom chodníku, ktorý nás mal priviezť do Hainburgu. No asi sme niekde niečo prehliadli, lebo namiesto na cyklistický chodník sme sa dostali do nejakého lesa a po dlhšej jazde sme došli až k Dunaju. Trvalo dosť dlho, kým sme sa odtiaľ vymotali. Keď sme prechádzali  okolo golfového ihriska , už som vedela, že ideme dobre, že sme úplne nezablúdili a že  sa do Hainburgu predsa dostaneme. Tam sme na benzínke dofúkali moje kolesá a šliapali sme ďalej. Po moste cez Dunaj sme prešli na druhú stranu a odtiaľ nás už značky doviedli až do Schlosshofu.

*****

Bolo práve niečo po druhej, takže sme už nestihli prehliadku zámku s výkladom (čo mi ale vôbec nevadilo). Vybrali sme sa pozrieť park a priľahlé pozemky, kde boli v ohradách rôzne zvieratá. Až potom sme si pozreli aj interiér zámku. Je to tam všetko krásne zrekonštruované, len na jednu miestnosť, ktorá je asi zámerne ponechaná v pôvodnom stave. Tak to bol veru veľký rozdiel.

*****

Po prehliadke zámku sme navštívili reštauráciu v blízkosti, kde sme sa najedli a nasýtení sme sa vybrali na cestu domov. Tu nás po chvíli zastihol dážď, takže sme sa chvíľku schovávali pod nejakými kríkmi. Bola to len taká krátka spŕška. Druhá nás zastihla zase až v Hainburgu, to už dážď trval trošku dlhšie.  Nevadí, ani zmoknutie neskazilo nádherný dojem z celého dňa.

*****

Musím ešte priznať, že tento výlet bol dosť nad moje fyzické sily. Doteraz som takú dlhú trasu ešte nikdy nerobila a dalo mi to veru celkom zabrať, aby som ju zvládla. Chýbal mi tréning. Nielen cyklistický, ale aj iné pohybové aktivity, prostredníctvom ktorých by som spevnila moje lenivé nohy. Budem sa musieť polepšiť. V ten večer po túre som si povedala, že minimálne mesiac nechcem bicykel ani vidieť.  Myslíte, že som toto predsavzatie dodržala?

*****
Zobraziť album
Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album
Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album
Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album

*****
Túra: 11.5.2010

12. mája 2010 - Posted by | Moje cyklovýlety | ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s