Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Po rakúskom brehu Dunaja

Dnes bol ďalší pekný slnečný deň, preto som sa vybrala na cyklistiku. Nič svetoborné, len pár kilometrov od Bratislavy.  Na túru som sa dohodla s kamarátkou a mala som sa s ňou stretnúť okolo obeda v Sade Janka Kráľa.  Keď som jej po príchode do parku volala,  bola ešte len na ceste z práce. Takže moje čakanie sa predĺžilo na dlhšie a za ten čas som vystriedala tri miesta. No nakoniec prišla a mohli sme vyraziť.

Naša trasa viedla najprv po hrádzi smerom na hraničný prechod Berg a v prvej rakúskej obci za hranicou, vo Wolfsthali, sme odbočili do lužného lesa, ktorým sme sa dostali až k Dunaju. Kúsok od brehu rieky viedol chodník, ktorý lemovali rybárske domčeky rakúskych rybárov. Popri rieke sme prišli až k miestu, kde sa na opačnom brehu Dunaja, nad sútokom Dunaja s riekou Morava, týčia zrúcaniny hradu Devín.

 

 

Odtiaľto sme pokračovali smerom na Hainburg. Keď sme prechádzali popri golfovom ihrisku pred Hainburgom, mali sme pred sebou menší kopček. Kopce sú mojím nepriateľom číslo jeden, preto som sa rozhodla, že sa mu vyhneme. Vrátili sme sa o niekoľko metrov  späť a  odbočili  sme na cestičku, ktorej koniec sme nepoznali. Moja intuícia mi hovorila, že touto cestičkou sa dostaneme tam, kam potrebujeme. Aj tak bolo, jej koniec bol na kraji obce Wolfsthal. A to už bolo miesto, odkiaľ sme sa bez problémov dostali do Bratislavy. Neďaleko Sadu Janka Kráľa sme vyhladované a smädné zakotvili v záhradnej reštaurácii, kde sme sa obsviežili a trošku nasýtili. Takto sme uzavreli dnešné cyklistické popoludnie.

 

Túra: 3.8.2011

3. augusta 2011 - Posted by | Moje cyklovýlety | , , ,

Jeden komentár »

  1. […] v piatok minulý týždeň som si po dlhšom čase zopakovala túru po rakúskom brehu Dunaja až k hradu Devín na slovenskej strane.  Presnejšie sa toto miesto nachádza medzi Wolfsthalom a […]

    Spätné upozorenie od Dvestovku už mám za sebou « Na cestách s Kellysom | 17. marca 2014


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s