Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Donau-Auen

Na dnešný deň sme pôvodne plánovali cyklistický výlet na dunajský ostrov vo Viedni. Tri posledné dni som sledovala predpovede počasia, ktoré vyzerali zo začiatku celkom sľubne. No ani tentokrát, ako už po mnoho ráz,  predpoveď pánom meteorológom nevyšla. Už včerajší večer neveštil nič dobré. Začalo pršať a kým som išla neskoro večer spať, ešte stále pršalo. Aj sme sa trošku utešovali, že keď sa vyprší v noci, cez deň bude pekne. Ale nestalo sa tak.

Stretnutie bolo naplánované na deviatu ráno pod Novým mostom. Keďže to už vtedy nevyzeralo veľmi sľubne, použili sme druhý variant plánu. Vybrali sme sa po dunajskej cyklotrase do mestečka Orth an der Donau, ktoré je asi na polceste do Viedne. Kúsok za  Wolfsthalom začalo popŕchať. Najprv to bolo len také občasné kvapkanie, no keď sme opúšťali  Hainburg, to už pršalo dosť. Tam sme na seba obliekli bundy a pršiplášte.

Asi osem  kilometrov pred plánovaným cieľom sme ešte z hrádze odbočili. Na pravej strane od hrádze sme sa krátkou cestou lužným lesom dostali do parku, v ktorom sa nachádza veľmi pekný poľovnícky zámoček  Eckartsau. Tu  pršať prestalo,  chvíľu sme strávili v zámockom parku  a vydali sme sa na ďalšiu cestu. Len po niekoľkých metroch, čo sme sa znovu dostali na hrádzu, sme prechádzali okolo ďalšej odbočky. Táto ale viedla na opačnú stranu hrádze, čiže smerom k Dunaju. Keďže tam nebola žiadna značka, ktorá by zakazovala vjazd na bicykloch, vybrali sme sa touto cestou. Cesta viedla až k Dunaju. Takže celý úsek až po mestečko Orth an der Donau sme  vlastne prešli po brehu Dunaja.

Aj v meste Orth a/D je tiež zámok, okolo ktorého sme prechádzali. Do areálu tohto zámku sme vôbec nevošli, po krátkej prestávke, ktorú sme využili na doplnenie energie a preštudovanie mapy, sme sa vybrali na cestu domov. Tentoraz sme nešli po cykloceste, ale po normálnej ceste. Našťastie to boli také úseky, kde nebola veľká frekvencia áut. Cez dediny Wagram, Pframa, Kopfstetten, Loimersdorf a Engelharstetten sme sa znovu dostali do Hainburgu.

Tu sme z mosta cez Dunaj nešli po cyklochodníku, ale sme pokračovali v ceste do centra mesta, kde sme zišli z bicyklov a cez centrum sme prešli peši. Keďže ma už dávnejšie láka výstup na kopec Braunsberg nad Hainburgom, išli sme na prieskum, ako sa dá dostať na jeho vrchol. To sme si zistili, ale vyhliadku z tohto kopca si urobíme inokedy.

V Hainburgu už bolo krásne slnečné počasie s výborným výhľadom. Pred hranicou v Bergu sme odbočili z hrádze zase do Bergu, odtiaľ sme sa cez polia v blízkosti dediny Kittsee dostali na Kopčiansku ulicu v Petržalke. Naše bicykle dostali dnes poriadny nános piesku a blata, preto sme dnešnú túru zavŕšili na umyvárke áut v Petržalke. S čistým bicyklom som prišla domov asi o šiestej večer. Dnešná trasa merala 90 km. Na mojej pomyselnej mape cyklistického Rakúska som dnes zaplnila ďalšie miesta.

Zobraziť album
Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album
Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album
Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album Zobraziť album

Túra: 13.8.2011

13. augusta 2011 - Posted by | Moje cyklovýlety | , , , ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s