Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Horáreň Topoľové

Horáreň Topoľové som už raz na týchto stránkach spomínala. Zastavili sme sa tam v októbri 2010, kedy sme ďalej pokračovali do Hamuliakova. Vtedy som sa  tomuto miestu  skoro vôbec nevenovala, preto to chcem teraz vynahradiť.  Táto horáreň nie je v Malokarpatských lesoch, ako by asi viacerí predpokladali, ale nachádza sa Na konci sveta 🙂  Neľakajte sa, nebola som sa bicyklovať až tak ďaleko. Tak sa totiž volá bufet, ktorý sa  nachádza  v tesnej blízkosti horárne s názvom Topoľové a tá je v Biskupických lužných lesoch. Od môjho bydliska je toto miesto vzdialené približne 15 km.Kým sa do Topoľového lesa dostanete, musíte absolvovať cestu po hrádzi Dunaja. My z Petržalky musíme najprv prejsť Prístavný most a na druhej strane Dunaja sa vyberieme smerom do Vlčieho hrdla, kde je zimný prístav. Popri ňom a ďalej po hrádzi sa dostaneme až k odbočke, ktorou sa cestičkou vedúcou lužným lesom dostaneme k spomínanej horárni. Nepredstavujte si pod týmto názvom žiadnu horskú chatku. Možno tam niekedy taká stála, ale ja si na to nepamätám, hoci som cez toto miesto prechádzala jeden rok veľmi často. O pár kilometrov ďalej, v objatí lužného lesa, sme mali prenajatý kúsok pôdy na záhradu. Je tomu už viac ako 10 rokov.

Teraz býva správca tohto lesa, lebo asi preto sa to volá horáreň, v peknom novom domčeku. Na mape som to dokonca našla pod názvom hájovňa.  Neďaleko neho je hospodársky dvor, ktorý už pekným nazvať nemôžem. Prevláda v ňom dosť veľký neporiadok a chaos. Za ohradou sú dva kone a niekoľko kôz, možno aj iné zvieratá, tie sme však nevideli.  Zvieratá sa tam špacírujú pomedzi staré nepojazdné autá a iný neporiadok.  Ani plot nie je dokonalý, lebo kozičky si veľmi rýchlo našli miesto, kadiaľ sa dostali von z ohrady. No i tak je to miesto oázou pokoja, ktorá je len kúsok od rušného hlavného mesta.

 Takéto krásne dunajské zákutia sme míňali cestou k horárni. Na druhom brehu Dunaja je vidieť Petržalku práve v miestach, kde sídli ekonomická univerzita. A kúsok za ňou je aj dom, v ktorom bývam.

Príroda popri hrádzi už naberá jesenné farby.

Zvieratá prišli až k plotu privítať svojich návštevníkov.

Túra: 15.10.2011

15. októbra 2011 - Posted by | Moje cyklovýlety | ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s