Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Dunajské pereje

Dnešná nedeľa bola pravdepodobne posledným dňom tohto roku, kedy som sa vybrala bicyklovať.  Podľa predpovede počasia nás čakal pekný slnečný deň. A taký aj bol. Síce v skorých dopoludňajších hodinách, keď som sa doma pripravovala na cyklistickú vychádzku, ukazoval teplomer na mojom počítači iba mínus dva stupne, no slnko na oblohe dávalo tušiť, že bude pekne. Vonku bolo dosť chladno a v prvých momentoch som ľutovala, že som si na ruky nevzala celoprstové rukavice. No s pribúdajúcimi hodinami sa teplota mierne zvyšovala a keďže nefúkal vôbec vietor, na bicykli bolo celkom príjemne.

Mojím cieľom bolo miesto, okolo ktorého som už išla na bicykli niekoľkokrát, no až v lete, kedy som tade prechádzala so synom autom, sme sa tam prvý raz aj zastavili. Z hrádze som to miesto obdivovala, no sama som sa až k vode nikdy neodvážila zájsť. O tom letnom zastavení som písala na inom blogu v článku Pereje na starom koryte Dunaja.

Na to, aby ste sa k perejám dostali, musíte sa z Bratislavy vybrať smerom na Rusovce a Čunovo. Pri bufete Na obrátke zamierite k vodnému dielu a pokračujete ďalej v ceste približne 15 km smerom na Gabčíkovo. Niekoľko kilometrov pred obcou Dobrohošť je v starom koryte Dunaja miesto, kam som sa vybrala dnes na bicykli. Bola som zvedavá, ako to tam vyzerá v tomto ročnom období. Oproti letnému stavu voda o dosť klesla, takže bolo vidieť viac kameňov ako vody. Najbližšie už budem vedieť, že na toto miesto sa oplatí prísť s fotoaparátom v skorších hodinách, kedy je slnko za chrbtom. Mne dnes svietilo práve tak, že sa veľmi nedali robiť zábery na protiľahlý breh Dunaja a nad vodou sa  tiež vznášal opar.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Teraz by som si už mala bicykel vyčistiť a pripraviť ho na budúcu sezónu. Tento rok som začala bicyklovať  už vo februári, nech je tak aj v roku budúcom.

Bikemap
pereje
 pereje2

Túra: 13.11.2011

13. novembra 2011 - Posted by | Moje cyklovýlety | ,

Jeden komentár »

  1. […] nemala síl. Nedostavané vodné dielo bolo vidieť práve z miesta, kde sú už mnou spomínané dunajské pereje. Nikdy dovtedy som si tú stavbu na starom toku Dunaja nevšimla. Neznámy cyklista išiel ešte […]

    Spätné upozorenie od Ako som zo Šulianskeho jazera cestu domov nezvládla « Na cestách s Kellysom | 16. augusta 2012


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s