Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Sobotné popoludnie v Bad Deutsch-Altenburg

Myslela som si, že pár riadkov o včerajšej cyklistike dám dokopy ešte v ten večer, ale aj keď moja túra nebola tá z tých najdlhších, unavila ma natoľko, že sa mi už večer nič nechcelo. Dopoludnia som veľmi dlho premýšľala, ako naložiť s pekným sobotňajším dňom. Nevedela som, či mám ísť niekde do lesa, či do ZOO, či sa bicyklovať. Nakoniec som sa rozhodla pre tretiu alternatívu. Pomyslela som si, že do ZOO aj do lesa môžem ísť aj pri horšom počasí, aké bolo toho dňa.

Tak som teda len štvrť hodinky pred poludním vyšla z domu, ešte stále nevediac, kam vlastne idem. Rozhodujúce bolo, ktorým smerom sa vyberiem na rázcestí neďaleko nášho domu, kde som mala dve možnosti – vpravo ísť smerom na Rusovce alebo vľavo na rakúsku hranicu v Bergu. Rozhodla som sa teda vľavo. Len niekoľko metrov pred hranicou sa mi ktosi zozadu prihovoril, že aké krásne počasie máme a že kam som sa vybrala. To už ujo asi v mojom veku prišiel na moju úroveň o otočiac hlavu k nemu som mu odpovedala, že to vlastne ešte ani neviem, že sa rozhodnem až o chvíľu na mieste, kde je križovatka cyklistických chodníkov. Keďže on odbočil vľavo  do dediny Berg a ďalej do Kittsee, ja som sa rozhodla ísť ďalej rovno na Wolfsthal.

V tejto obci som sa trošku pomotala. Najprv som z cyklistického chodníka zišla dolu na cestu, ktorou zvyknem chodievať do Hainburgu a ktorou sa dá cez les prejsť až k Dunaju. No žiadnej osamotenej cyklistke by som túto trasu neodporúčala a nemala som na ňu odvahu ani ja sama. Nakoniec som si to rozmyslela a vrátila som sa naspäť do dediny. Keď som zastavila, aby som si urobila fotografiu kostola, všimla som si, že cyklistický chodník má smerovanie doľava. Medzi smerovkami bol aj Hainburg. Bola som zvedavá, akú novú trasu spoznám a vydala som sa po značke. No na žiaden nový chodník som neprišla, len ma to trošku povodilo po obci a nakoniec som prišla na hlavnú cestu za dedinou. Naozaj som nepochopila, čo to malo znamenať. Prichádza do úvahy ešte jedna možnosť, že som niekde odbočila zle.  Aspoň už teraz viem, kam by som išla, keby som chcela ísť z Wolfsthalu vlakom, či keby som išla fandiť miestnemu futbalovému mužstvu. Potom som už po starej známej trase prišla do Hainburgu. Pri  dunajskom prístave som sa na chvíľu zastavila a pokračovala som ďalej. Vtedy som už cieľ mojej cesty poznala. Bol to kostol, ktorý ma lákal už dlhší čas. Je ho vidieť z mosta cez Dunaj a pôvodne som si myslela, že patrí do katastra Hainburgu. No teraz už viem, že to tak nie je.

Farský kostol Nanebovzatia Panny Márie – to je jeho presný názov.  Do kostola som nevošla, pozrela som si len kaplnku,  ktorá stojí blízko kostola a prešla som si cintorín, ktorý obkolesuje kostol. Na ňom som našla množstvo pomníkov s menami, ktoré vôbec nie sú nemecké, ale sú slovanského pôvodu. Tu som sa zdržala možno hodinu a po občerstvovacej prestávke som sa vybrala ďalej. Do mestečka Bad Deustch-Altenberg. Tentokrát som tam išla úplne ináč, ako keď som tam bola pred dvomi rokmi. Ale o tom, čo všetko som už v tomto kúpeľnom mestečku videla, nech povedia  fotografie.

Viac foto je v albume

Cyklistika Hainburg an der Donau – Bad Deutsch-Altenberg

Túra: 6.10.2012

7. októbra 2012 - Posted by | Moje cyklovýlety | , ,

3 komentáre »

  1. Uf, Danielko, to mi dalo práce, než jsem zase našla, kde se “schováváš” 🙂 Proběhla jsem tvoje odkazy a až nyní mě napadlo kliknout sem a prohlédnout si fotečky z výletu. Mám radost, že už vím a tak si nyní můžu prohlédnout tvoje toulky s “Kellysom”. Přeji pěkný den a budu se těšit, že tě zase tady najdu. 🙂

    Komentár od Natty | 10. októbra 2012

  2. Natty, nikde sa neschovávam, len váš blogový portál sa postaral o to, aby vám blogeri z wordpressu nemohli písať komentáre.

    Komentár od Daniela | 10. októbra 2012

  3. Witam. Udało mi się do Ciebie trafić , choć nie było to proste. Dobrze, że wybrałaś tą drogę, która poprowadziła do ciekawego i bardzo ładnego miejsca. Pozdrawiam.

    Komentár od Giga | 11. októbra 2012


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: