Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Blog, na ktorom už nikto nič nenapíše

Wikipédia píše, že dnes je na Zemi asi miliarda bicyklov, ktoré sú v niektorých oblastiach dôležitým druhom dopravy.  Cyklistika je šport, ktorý chytil za srdce  mnohých ľudí. Mladí aj starí sa presúvajú bicyklami na kratších, ale aj na dlhších trasách. Niektorí sa na tomto dopravnom prostriedku vyberú aj okolo sveta. A práve o dvoch takých, ktorí si plnili svoj sen, prebehla v uplynulých dňoch svetovými médiami neradostná správa. Dvaja britskí cyklistickí nadšenci, Peter Root a jeho priateľka Mary Thompson, zahynuli práve na takejto  ceste.

Na ceste boli už 18 mesiacov a o svojich zážitkoch a skúsenostiach informovali na blogu Two on Four Wheels. Bohužiaľ, na tomto blogu už nikto viac nič nenapíše a neviem prečo, na blogu sa nedajú načítať ani žiadne články a videá, ktoré tam počas jedenapolročnej cesty títo dvaja cyklistickí nadšenci zverejnili. Ich cesta začala v júli 2011 na britskom ostrove Guernsey. Do nešťastnej udalosti, ktorá sa stala v thajskej provincii východne od hlavného mesta Bangkok,  prešli na svojich bicykloch 23 krajín Európy a Ázie. Práve v Thajsku rozhodla jedna nešťastná sekunda o tom, že sa stali obeťami zrážky s ľahkým nákladným automobilom typu pick-up.

 • In this undated family photo supplied Monday Feb. 18, 2013, showing British couple Peter Root and Mary Thompson, both 34, who were killed in Thailand Wednesday Feb. 13, 2013, in a road accident during their round-the-world cycling odyssey. The couple from Britain's Guernsey in the Channel Islands, left Britain in July 2011 and had cycled through Europe, the Middle East, Central Asia and China, a journey chronicled on the website Two on Four Wheels, until tragedy struck.(AP Photo/Jerry Root) NO SALES

© AP Photo/Jerry Root

Táto smutná správa vyvolala aj vo mne ešte väčšie obavy pred bicyklovaním na cestách s autami.  Cyklistika je skvelý spôsob, ako spoznávať nové krajiny, ale  úmysel, prejsť na bicykli okolo sveta, sa mi tiež nezdá ten najlepší. Už som sa stretla s takým človekom, ktorý o tom sníva. Bicyklovanie je pekný šport, ale netreba z neho robiť nebezpečný hazard. Aj naďalej sa budem radšej držať vybudovaných cyklotrás.

20. februára 2013 - Posted by | Zaujímavosti z cyklistického sveta | , ,

6 komentárov »

 1. V poslednej dobe sa také veci stávajú veľmi často aj u nás a je to veľmi smutné. Fandila som im …

  Komentár od Ľubica | 20. februára 2013

 2. Vieš Ľubi, nešťastie sa môže stať aj u nás na dunajskej hrádzi, čo sa teda aj viackrát stalo, ale pri takejto akcii je len predsa väčšia pravdepodobnosť.

  Komentár od Daniela | 20. februára 2013

 3. Áno, na cestách je to nebezpečné. Keď ideme autom a vidím cyklistov na ceste bez cyklistického chodníka, tak sa vždy bojím za nich…

  Komentár od Ľubica | 20. februára 2013

 4. Aj ja som mala vždy strach z cyklistov, keď som bola na mieste šoféra 🙂

  Komentár od Daniela | 20. februára 2013

 5. Víš, Dani, život mě naučil – ne že bych byla cynik, ale zemřeli při své nejmilejší činnosti. Kdo z nás bude mít takové štěstí?
  Horší to bývá pro pozůstalé.

  Komentár od Katka | 28. februára 2013

 6. Nie si sama, čo si takto reagovala na túto správu. Nepovažujem to vôbec za cynické, každý má nárok na svoj názor.

  Komentár od Daniela | 28. februára 2013


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s