Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Reportáž z dnešnej cyklistiky

Je nedeľa večer, máme po predĺženom letnom víkende. Soboty a nedele sú dni, kedy sa nerada chodievam bicyklovať na petržalskú hrádzu smerom do Čunova. Je to tam horšie ako na korze. Preto som si dnes vybrala opačný smer, na rakúsku hranicu v Bergu. O tom, čo som videla a zažila, budú rozprávať moje nasledovné fotografie.

Moja prvá neplánovaná zastávka bola len po niekoľkých kilometroch pod Starým mostom. Už z diaľky som videla, že je tam zaparkované nezvyčajné množstvo áut a na jednom z nich sa mi podarilo prečítať názov Česká televize. Keď som prišla bližšie, videla som už aj na druhej strane cesty ďalšie biele autá s tým istým nápisom. Priestor na lúke pod mostom bol ohradený policajnou páskou. Páska ohraničovala priestor, kde sa natáčalo. Chvíľu som tam postála s ďalšími zvedavcami a pozerala sa, čo sa deje. Až doma som podľa  obsadenia hercov zistila, že sa natáčajú nové diely seriálu Kriminálka Staré mesto.

čtelevize

K ďalšej zastávke ma prinútilo to, že som z cyklistického chodníka zaregistrovala niečo pekné farebné v tráve. Vzala som fotoaparát a nazoomovala som ho na maximum. Moja predtucha ma neklamala, v tráve naozaj sedel bažant. Opatrne som sa vybrala jeho smerom, ale zbadal ma skôr, ako som stihla urobiť poriadnu fotku.  Ušiel preč.

IMG_3567-MOTION

Na túto stranu hrádze som sa chystala už niekoľko dní. Vedela som, že by tam mala kvitnúť rastlina, ktorú som tam fotila už po minulé roky a vedela som aj to, že sa na nej vždy zdržiavali motýle. Glejovka americká naozaj kvitla, aj keď ešte pred mesiacom bola  na dne vyliateho Dunaja, no motýľa som na kvetoch nevidela ani jedného.  Možno aj preto, že ani motýľom nevoňalo prostredie, ktoré páchlo hnijúcim bahnom po záplavách.

IMG_3603

Keď som odfotila glejovku, vrátila som sa naspäť k bicyklu vo chvíli, keď okolo mňa prechádzala skupinka cyklistov. Z ich čiernych tričiek som sa dozvedela, odkiaľ sú. Ktovie odkiaľ sa títo piati Bošanci vracali. Možno sa to dozviem, ak sa oni dozvedia o tom, že je ich fotka na mojom blogu.

IMG_3606

Po záplavách spred mesiaca sú ešte stále zaplavené miesta, ktoré som nikdy predtým pod vodou nevidela. Zastavila som sa aj na úrovni vojenského bunkra, ktorý je kúsok pred hraničným prechodom v Bergu.

IMG_3708

IMG_3715

To, čo som videla po prejdení hranice, ma ohromilo. Na jednom z polí bolo jazero. Nie hocijaké. Keď som zišla z hrádze dole k nemu, vyrušila som čajky a na hladine sa niečo čerilo. Za pomoci objektívu fotoaparáta som zistila, že je to nejaký vodný tvor. Najprv som si myslela, že je to ryba, no ryba to nebola. Bol to asi bobor.

IMG_3735

IMG_3766

Za hraničným prechodom som odbočila do obce Berg a po malom občerstvení sa pitnou vodou na cyklistickom odpočívadle na kraji obce, som popri marhuľových sadoch a poliach s kukuricou a slnečnicou prešla do Kittsee.

IMG_3805

IMG_3822

IMG_3833

IMG_3868

Prešla som popri jazierku, kde som vyrušila kačice a odpočívajúcu mačku a hlavnou ulicou som pokračovala až k ulici Augustine Winter-Gasse. Touto menej frekventovanou uličkou som sa dostala na cestu, ktorá smeruje do Pamy.

IMG_3878

Po prejdení železničného priecestia za obcou Kittsee som sa vybrala cestičkou pre cyklistov do Pamy. No tam som nedošla, lebo z oblohy začalo hroziť, že bude pršať. Tak som radšej bicykel obrátila a išla domov.

IMG_3896

IMG_3912

IMG_3947

IMG_3971

IMG_3974

Keď som prešla hranice, prvý raz zahrmelo. Uvažovala som, kam sa skryjem, ak začne pršať. Napadlo mi, že sa skryjem na železničnej stanici. Keď som k nej prišla, ešte stále nepršalo, ale tam ma prvý raz orosila nejaká voda zhora. No z toho žiaden dážď nebol, tak som pokračovala v ceste domov.

IMG_4013

IMG_4022

IMG_4026

Prvé veľké kvapky spadli až vo chvíli, keď som bola pred naším domom. Ale ani z nich žiaden dážď nebol. Dnešný deň bol nakoniec horúci a bez dažďa.

Túra: 7. júla 2013

Dĺžka túry: 34 km

7. júla 2013 - Posted by | Moje cyklovýlety | , ,

2 komentáre »

  1. P.Daniela, super výlet aj s komentárom. Keby som bola trochu mladšia hneď by som sa pridala.

    Komentár od Jolana | 8. júla 2013

  2. Bicyklujete? S radosťou vás zoberiem do partie 🙂 Na veku a na váhe nezáleží :-))))

    Komentár od Daniela | 8. júla 2013


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s