Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Po dunajskej cyklotrase k Šulianskemu jazeru

Len necelý mesiac chýbalo do roka od vtedy, čo som sa naposledy vybrala na toto isté miesto. Možno si spomínate môj príspevok s  názvom Ako som zo Šulianskeho jazera cestu domov nezvládla.

Už z jeho názvu bolo jasné, že som túru nedokončila a domov som sa  posledný  16-kilometrový úsek odviezla autom. Tentoraz som ale túto túru zvládla celú. Po skúsenostiach z minulého roku som vyšla z domu skôr a v porovnaní s minuloročným počasím bolo včera aj o nejaké stupníky menej.  Možno mi pri včerajšej cyklistike dodalo viac síl aj to, že som cestou tam stretla skupiny cyklistov,  v  ktorých boli aj deti a ja som si pri pohľade na ne pomyslela, že by bola hanba, keby som to zase nedokončila, keď takéto trasy zvládajú aj deti.

Vychádzajúc z domu som si predsavzala, že moja prvá zastávka bude až Na obrátke. Jasné, že som to nesplnila a zastavila som viackrát už oveľa skôr. Fotoaparát nechcel zaháľať, tak som ho občas vytiahla z batožinovej tašky a urobila nejaké zábery.

Nenechal ma ľahostajnou pohľad na modro zakvitnutú hrádzu. Čakanky som si musela odfotiť. Fotografie som už použila na blogu Farebný svet.

IMG_4063

Aj jazero v Rusovciach, kde sa už slnili a kúpali desiatky ľudí, som si zvečnila do môjho fotoalbumu.

IMG_4073

Ďalšiu neplánovanú zastávku zapríčinil bocian, ktorý sa pásol obďaleč. Snažila som sa k nemu prísť čo najbližšie, ale on si povedal, že sa zblízka fotiť nebude. Zamával krídlami a odletel preč.

collage_bocian

Prichádzam k môjmu obľúbenému bufetu Na obrátke, kde som si kúpila malú kofolu a jeden pagáč (raňajky aj obed).  Z pagáča som zjedla necelú polovicu a bufet opúšťam.

IMG_4125

IMG_4131

Prechádzam cez čunovské vodné dielo a keď ho opúšťam, urobím si ešte záber na staré koryto Dunaja.

IMG_4186

Pri každej cyklistike popri Hrušovskej zdrži ma zaujmú vtáci, ktorí sedia na brehu pri vode. Sedia tam vždy dovtedy, kým nezosadnem z bicykla a nechcem si ich odfotiť. No kým vezmem fotoaparát do rúk, okamžite odletia a posadia sa o kus ďalej. Tu sa mi konečne podarilo  pre mňa zaujímavého vtáka odfotiť. Zistila som, že to je kalužiak malý (Actitis hypoleucos).

IMG_4195

Uprostred vodnej hladiny, práve na úrovni obce Hamuliakovo, sa na jednom plávajúcom strome usadili kormorány a plavili sa dolu po prúde.

IMG_4200

Vodné komory v Gabčíkove prepustili naraz tri veľké osobné lode. Možno sa zastavia aj v bratislavskom prístave a turisti z nich sa aspoň na pol dňa zastavia aj v našom meste.

IMG_4375

IMG_4362

Z môjho predsavzatia, že sa budem zastavovať len ojedinele, nebolo nič. Zastavovala som veľmi často kvôli foteniu. Z jednej strany ma lákalo všetko, čo som videla po ľavej strane vo vode a na brehu, z druhej strany sa mi zase ponúkali krásne pohľady na polia so slnečnicou. S objektívom fotoaparátu som nazrela aj k susedom do Maďarska.

IMG_4422

IMG_4409

IMG_4368

Konečne som v prístave kompy vo Vojke. Tu som dobehla skupinku nemecky hovoriacich cyklistov. Pravdepodobne boli z niektorej lode, ktorá kotvila v bratislavskom prístave. Vyzeralo to tak, že Vojka bola ich cieľom, pretože som ich už ďalej nevidela ísť.

IMG_4465

Do cieľa to už nemám ďaleko. Ešte asi dva kilometre po hrádzi a potom z nej zídem a prechádzam na cyklistický chodník, ktorý vedie práve do chatovej osady pri Šulianskom jazere.

IMG_4475

IMG_4513

Po niekoľkých hodinách strávených u príbuzných sa vyberám na cestu domov. Znovu mi trvala dosť dlho, pretože som neodolala mnohým obrazom a potrebovala som si ich zvečniť. Domov som prišla až večer po západe slnka  a cyklocomputer mi ukazoval, že som prešla 71 km.

IMG_5138

Túra: 9.7.2013

17. júla 2013 - Posted by | Moje cyklovýlety | ,

4 komentáre »

 1. Zaujímavé fotografie z výletov. Aj by som sa niekedy pridala, ak je to možné. Nejaké výlety mám už tiež za sebou a aj bicykel mám.
  Inge

  Komentár od Ingrid | 28. júla 2013

 2. Ingrid,
  nemôžeš mi napísať viac? Si z Bratislavy? Správu mi môžeš poslať cez môj google+ profil.

  Komentár od Daniela | 29. júla 2013

 3. So eine schöne Tour… die Wegwarte (Chicoree) mag ich sehr, auch wegen der Sage dazu.
  Ah und Störche und Kormorane… schön!
  Liebe Grüße
  Ute

  Komentár od regenbogenlichter | 3. februára 2014

 4. Danke, Ute.

  Komentár od Daniela | 4. februára 2014


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s