Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Dvestovku už mám za sebou

Minulý piatok, kedy uplynul práve mesiac od môjho prvého tohoročného bicyklovania, som prekročila aj prvú dvestovku najazdených kilometrov v tomto roku.  Také tu ešte nebolo.  Bicyklovala som toľko preto, že mi to umožňovalo počasie. Skorý príchod jari lákal nielen von do prírody, ale aj častejšie do mesta, kam však na bicykli nechodievam.

Práve v piatok minulý týždeň som si po dlhšom čase zopakovala jednuu zaujímavú túru.  Bolo to v auguste 2011, kedy som bola prvý raz na tom mieste, o ktorom budem teraz písať.  Keďže som aj teraz mala so sebou parťáka, s ktorým sme sa stretli pri Starom moste, využila som to a navrhla som trasu, na ktorú by som sama nešla. Čiastočne úsek robievam sama bez problémov, no za obcou Wolfsthal sa na jednej odbočke treba vybrať vpravo a nie po značenej cykloceste vľavo. Tá cesta vpravo vás privedie k miestu s krížom, odkiaľ už nie je ďaleko k Dunaju.

Aj teraz sme sa pri kríži zastavili, uhasili smäd a vybrali sme sa ďalej. Len chvíľu pred nami išli tým smerom ďalší dvaja cyklisti, tak sme sa vybrali po ich stopách. Prišli sme k rieke, kde som si urobila zopár fotografií a mali sme na rozmyslenie, či sa popri Dunaji vyberieme ďalej, alebo sa vrátime na cestičku, ktorá bola len kúsok od toho miesta, kde sme práve stáli. Vybrala som tú druhú možnosť, ale to som nemala, lebo tá cesta síce prejazdná bola, ale nebola príliš komfortná pre kolesá bicykla môjho cyklokamaráta. Po jeho hundravých poznámkach som sa teda rozhodla, že sa vrátime a skúsime tú cestu popri Dunaji. Tou sme už v pohode prešli až k miestu, kam som to mala namierené. K Dunaju, kde sa na druhom brehu vypína majestátny hrad Devín.

Odtiaľto sme prešli až ku golfovému ihrisku v Hainburgu a tam som môjho kamaráta navigovala cestičkou, ktorou som už predtým išla, na cyklocestu smerujúcu do Wolfsthalu. Počas tejto cesty som si vypočula druhé kolo tirády o nekvalitnej ceste a o ničení plášťov kolies našich bicyklov.

IMG_8271

Záznam na celú obrazovku 24. 3. 2014 83518

Len dva dni pred touto cyklistikou  som sa bola bicyklovať opačným smerom, teda k maďarskej hranici. Prišla som až k miestu, kde stál kedysi bufet Na obrátke a od neho som prešla až k maďarskej hranici.

kellys jarné jazdy

Prezerajúc si túto tabuľu pred maďarskou hranicou mi napadlo, že by som si niekedy rada urobila práve ten okruh, ktorý je na nej naznačený v zelenom krúžku – Rusovce – Čunovo – Rajka – Bezenye. Ale na túto túru by som si mala zaobstarať nejakého parťáka.

collage_kellys jar

O túre, ktorú som absolvovala deviateho marca do kúpeľného mestečka Bad Deutsch Altenburg som písala samostatný príspevok.

Klikni TU.

Mojim krátkym jazdám, ktoré som nazvala jarným rozohrievaním sa, som už jeden príspevok chcela venovať, ale v ňom som sa nakoniec venovala viac bufetom  na hrádzi ako tomu, kde som sa bola bicyklovať.  Musím povedať, že niekedy si vybehnem  na bicykli aj za niečím užitočným, nie iba pre samotné bicyklovanie. Nie však na žiadne vybavovačky do mesta, lebo nemám dobrý pocit z toho, keď by som musela niekde v meste zaparkovať svoj bicykel. Jednak je cyklostojanov v meste ako šafránu a na druhej strane, neverím tomu, že by som si bicykel po návrate našla. To, o čom chcem teraz písať, bola jazda kvôli medvediemu cesnaku, ktorý som si chcela nazbierať. Ten síce rastie aj v lesíkoch neďaleko môjho bydliska, ale z istých dôvodov ho tam nikdy nezbieram. Radšej až na miestach, ktoré sú viac vzdialené od ľudských obydlí.

IMG_5928

IMG_5697

Počas mesačného obdobia som bola pri rusovskom a pri čunovských jazerách a tiež aj pri vodných plochách, ktoré sa volajú Veľký a Malý Zemník.

IMG_3918

IMG_4357

IMG_4083

IMG_4527

IMG_4722

17. marca 2014 - Posted by | Moje cyklovýlety |

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s