Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Objavila som novú cyklistickú cestičku

Do Kittsee a Pamy jazdievam pomerne často. Chodievam tam rôznymi spôsobmi. V sobotu som si vybrala najprv úsek popri všetkých bratislavských mostoch až na slovensko-rakúsku hranicu v Bergu a odtiaľ som išla do Kittsee. Môjím cieľom bol zámocký park v obci, kde sa mi veľmi páči a kde sa páči aj mnohým iným cykloturistom zo Slovenska, lebo ich je tam vždy niekoľko.  Po necelej hodinke strávenej fotením a sledovaním diania z lavičky  pri zámku, som sa pobrala o kus ďalej. Do Pamy.

IMG_9691

park kittsee

Prvý raz som sa v Pame  zastavila na mieste s pitnou vodou a mapou. Tú už v týchto končinách nepotrebujem študovať, pretože som tento úsek prešla veľakrát.

IMG_0079

V tejto obci mám jeden objekt, na ktorý sa chodím občas pozrieť a nad fotografiami, ktoré si tam urobím, doma ešte niekoľko hodín snívam. Čo je to, si nechám pre seba, zostane to mojím tajomstvom 🙂

V Pame som si to potom nasmerovala k železničnej stanici a na výpadovku na  Deutsch Jahrndorf. Uvažovala som, či nejdem tým smerom ďalej, ale ako som tam stála, upútala ma asfaltová cestička obďaleč. Podišla som bližšie a uvidela som tam značky pre cyklistickú cestu. To ma celkom potešilo a vybrala som sa ju teda preskúmať. Už viackrát som cestou do Pamy rozmýšľala, čo by sa stalo, keby som dedinu Pama obišla a pred železničným prejazdom by som sa vybrala nie vpravo, ale vľavo cez  polia. Lenže som nikdy nenašla odvahu, tak som aj teraz radšej išla po starej trase cez dedinu. Zaujímavé je, že som nikdy doteraz po tej ceste nevidela ísť žiadneho cyklistu. Po tejto poslednej túre už viem, že nabudúce si cestu môžem skrátiť a ísť rovno na Deutsch Jahrndorf. Ale to si ešte budem musieť dobre naštudovať na mape, lebo ten úsek som síce raz dávno už prešla, no vôbec si ho nepamätám. Vtedy som sa nechala viesť a cestu som si asi veľmi nevšímala. Pamätám si, že pred obcou bola kaplnka, ktorú by som si chcela ísť niekedy odfotiť do môjho projektu sakrálnych stavieb. Na preskúmanie týchto cestičiek by som potrebovala zase nejakú spoločnosť, lebo sama asi nenájdem odvahu sa tam vybrať. Len nech to nie je niekto taký, kto mi bude píliť stále  za ušami, že nejdeme po dobrej asfaltovej ceste a že on si kvôli mne derie plášte na bicykli 🙂

Záznam na celú obrazovku 24. 3. 2014 83901

Záznam na celú obrazovku 24. 3. 2014 84158

Keď som sa napojila na starú známu cestu v mieste už spomínaného železničného prejazdu pred obcou Pama, to už bola jazda priam jedna báseň. S vetrom v chrbte. Bola to odmena za to, že som sa cestou tam nevzdala, aj keď som si stokrát musela povedať, vydrž, ten vietor predsa musíš zdolať 🙂 Na tom otvorenom priestranstve, kde z oboch strán sú len šíre polia, fúkal veľmi silný protivietor. Urobila som si niekoľko krátkych zastavení, kedy som nabrala nové sily. Tie som využívala na fotenie stáda srniek, ktoré sa pásli na jednom poli. Cestou domov som ich tam už nevidela.

IMG_0016(1)

obrázok sa nezobrazuje

Už sa blížim znovu do Kittsee, odkiaľ som nešla znovu na Berg, ale na Kopčianskej ulici som prekročila rakúsko-slovenské hranice.

Po prejdení hraníc na Kopčianskej ulici v Petržalke som stretala mnoho cyklistov, ktorí sa vybrali na neskoro popoludňajšie výlety do blízkeho sveta.

collage_cyklo hranica

V Petržalke som sa pokúšala nájsť inú cestu domov, než na akú som bola doteraz zvyknutá. Bicyklovať sa po Rusovskej ceste a prejsť ňou v oblasti Chorvátskeho ramena, je totiž veľký nápor na moje nervy. Popri Chorvátskom ramene síce vedie pekná cyklocestička, lenže jej tvorcovia zabudli, že z jednej strany na druhú treba prejsť cez frekventovanú cestu, dokonca v mieste, kde je zákruta.  Nie je tam vyznačený prechod ani pre chodcov, nie to ešte pre cyklistov. Na takú špecialitu sa mi ešte na rakúskom území nepodarilo natrafiť. Tak som sa teda od petržalskej stanice nasmerovala rovno po petržalskom korze a odtiaľ som súbežne s petržalským obchvatom išla až k železničnému priecestiu pred Prístavným mostom a odtiaľ cez kúsok sídliska domov. Keďže mi už pred hranicou v Kittsee vypovedala baterka v mobile, mojich posledných cca 8 km trasy mi už  sports tracker nestihol  zaevidovať 😦

Trasa: 40 km

22. marca 2014

24. marca 2014 - Posted by | Moje cyklovýlety | , , ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s