Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Cestou domov

Včera som bicykel vytiahla hlavne kvôli tomu, aby som sa ním prepravila k priateľke do záhrady. Tá je vo Vlčom hrdle a o tom, ako som tam dlho nevedela trafiť, som už písala na inom blogu. Po minulotýždňovej skúsenosti z nedeľnej cyklistiky na petržalskej strane dunajskej hrádze som sa zapovedala a domov som išla s predsavzatím, že NIKDY, ale naozaj nikdy viac sa už cez víkend na tie miesta bicyklovať nepôjdem. To, čo sa tam deje, to je v mnohých prípadoch aj pre psychiatra. Tento národ, nielen cyklistický, je arogantný, sebecký a neviem ešte aké prívlastky by som mu venovala.

Psíčkari –  kde lepšie sa venčia cez víkend vaši miláčikovia ako na cyklochodníku? Priatelia, cyklisti – kde je najmúdrejšie sa zastaviť na debatu? Predsa tam, kde sa stretávajú cesty – na križovatke, na ktorej nevidíte ani prichádzajúce auto od dunajských ramien, kde je frmol naozaj dosť veľký, postavte sa aj v budúcnosti uprostred chodníka. Frajeri vyobliekaní v pretekárskych dresoch na závodníckych bicykloch, ktorí majú hlavy položené až na riadidlách a nepozerajú sa, čo sa deje nielen za nimi, ale ani pred nimi. Už som jedného takého spomenula v nedávnom príspevku. Kvety na jeho pamiatku bývajú položené a sviečky mu zvyknú horieť kúsok za Danubianou. Aj na úseku hrádze od konca Petržalky po bývalý bufet Na obrátke som už za roky bicyklovania bola svedkom všeličoho, nie raz sa po hrádzi rútila záchranka, stalo sa aj to, že to skončilo ťažkým zranením či  smrťou.

Prečo ste, ĽUDIA, takí bezohľadní????

Z priložených fotografií je vidieť, že o cyklochodník na hrádzi je naozaj obrovský záujem.

IMG_0901

IMG_0904

IMG_0911

 

Keď je už popri Dunaji takto veľa cyklistov, to je čo povedať. Bežne tu stretávam jedného, dvoch, minulý víkend bolo už aj na týchto miestach plno.

 

IMG_0942

IMG_0957

IMG_0959

IMG_1202

 

Toto sú tí bezohľadní, ktorých psi pobehovali na vodítku a cyklisti si museli dávať pozor, aby neprišli kvôli nim k úrazu.

 

IMG_1211-001

IMG_1213

IMG_1214

IMG_1215

IMG_1216

IMG_1217

IMG_1218

Ale aby som sa vrátila k titulku tohto príspevku.

 Včera sa nám trošku ochladilo, s čím som pri obliekaní nerátala. Už ako som vyšla z domu, som zistila, že mi asi v krátkych rukávoch bude chladno. No vrátiť sa mi domov nechcelo. Tak som teda išla s holými rukami a dalo sa to celkom vydržať. Cyklisti, ktorých som stretávala, boli oblečení primerane počasiu, len ja som vynikala 😮 V záhrade som sa zdržala dosť dlho, bolo už po šiestej hodine, keď som sa začala chystať domov. Moja priateľka ma ale nechcela pustiť tak naľahko oblečenú, tak mi ponúkla jednu z flanelových košieľ, ktoré tam mala. Nakoniec som bola rada, že som ju poslúchla a obliekla som si ju. Naozaj by mi bolo bez nej veľmi chladno.

Na druhom brehu Dunaja je to o poznanie lepšie, cyklistov je tam oveľa menej.

IMG_1496

IMG_1497

IMG_1512

Môj posledný úsek domov vedie cez podchod pri ekonomickej univerzite a v jeho blízkosti prechádzam okolo jednej pivárne. Včera už mali vyložené sedenie na terase a bolo tam dosť plno. Jedným očkom som hodila tým smerom a zaregistrovala som pri jednom stole dvoch pánov cyklistov, ktorí si čosi o mne povedali, lebo ako na povel, sa obrátili pohľadmi na mňa. Milí moji, čím som vás tak zaujala? Bolo to tou mojou požičanou flanelkou?

O tom, že cesta tam a späť do záhrady je len necelých 15 km sa ani nechcem zmieňovať. No pozoruhodné je to, že som včera prekročila tohoročnú tristovku.

 

*****

Ak máš záujem vyjadriť sa k téme, nájdeš ma TU:

 

 

 

6. apríla 2014 - Posted by | Moje cyklovýlety | , ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s