Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Kilometer sem, kilometer tam

Tak to teraz vyzerá s mojím sledovaním odjazdených cyklokilometrov. Komputer, ktorý sa mi pokazil ešte niekedy v polovičke februára, je stále v rovnakom stave. Zatiaľ som nový nekúpila a ani som sa nepokúšala opraviť ten starý. Z tohto dôvodu som si jazdy začala sledovať cez aplikáciu v mobilnom telefóne. Keďže je v mojom mobile poslabšia baterka a ani som podarovaný mobil nevedela zo začiatku správne používať, niektoré cyklotúry baterka nezvládla. Celkový počet som si musela doplniť len odhadom a tým pádom sú  záznamy v mojom cyklodenníku nie celkom presné. Ale kilometer hore, či dole je nepodstatný. Tohoročnú päťstovku už mám každopádne za sebou. Len neviem, či som ju prekročila tesne pred príchodom domov z túry  nivou Moravy, alebo sa tak stalo až počas prvých kilometrov v nedeľu o týždeň, kedy som si vybehla na bicykli k vodnému dielu v Čunove a odtiaľ do Rajky.

Na nedeľnú túru som sa vybrala s tým istým spoločníkom ako na tú pred týždňom. Cestou z Bratislavy nám do chrbta fúkal príjemný vetrík, ktorý sa postaral o to, aby bola moja kilometrová rýchlosť vyššia než zvyčajne. Ani som sa nikde nezastavovala a prvé fotenie bolo až kúsok za Danubianou, kedy som mala prejdených už skoro 17 km.

IMG_1551

IMG_1559

IMG_1572

IMG_1588

IMG_1593

Od starého koryta Dunaja sme sa presunuli k priehradnej nádrži vo chvíli, kedy hore prúdom práve plávala loď cestovnej kancelárie TUI – Maxima.

IMG_1600

Odtiaľto sa vydávame naspäť, ale kým sa dostaneme na križovatku, na ktorej odbočíme na cyklochodník do Rajky, zastavíme sa ešte dvakrát. Prvý raz si chvíľu pozeráme športovcov na Divokej vode a potom prejdeme popri malom prístave na miesto, odkiaľ vidíme v diaľke Bratislavu a celú šírku vodného diela v Čunove.

IMG_1660

IMG_1673

IMG_1610

IMG_1613

Až odtiaľto smerujeme na maďarskú hranicu. Popri budove bývalej hraničnej stráže schádzame dole z dunajskej hrádze a pri dunajskom ramene v blízkosti Rajky zastavujeme znovu kvôli foteniu.

IMG_1729

IMG_1741

IMG_1748

Od vody sa kúsok vrátime a cez lesík už pomaly prichádzame k Rajke samotnej. Po ľavej strane míňame malé jazierko, na brehoch ktorého sú rybári. A to náš už víta tabuľa s dvojjazyčným nápisom Rajka/Regendorf.  Sú to približne dva roky, čo som tu bola naposledy. Vtedy práve budovali cyklistický chodník. Ten je už dávno v prevádzke. V kladnom zmysle slova ma Rajka veľmi prekvapila. Od mojej poslednej návštevy opeknela. Zdobí ju množstvo kvetov. Dlho sme sa tu nezdržali a vybrali sme sa zase inou cestou do Bratislavy. No ešte skôr, ako sme Rajku opustili, zašli sme sa pozrieť k jednému z dvoch jahodových polí, ktoré sú v obci. K tomu, ktoré je bližšie k Bratislave. Hoci bola nedeľa popoludnie, jahody zbieralo niekoľko ľudí.

IMG_1791

IMG_1795

IMG_1813

Rajku máme za chrbtom a pred sebou niekoľkokilometrový úsek do bratislavskej časti Čunovo. Popri ceste ešte sem-tam čosi pofotíme a zastavujeme až v Čunove pri reštaurácii, pri ktorej je ohrada s domácimi zvieratkami. V nedeľu tam bol už len somárik, z kôz, ktoré som tam videla naposledy,  tam nebola ani jedna.  Po chvíli sme teda pokračovali ďalej a zastavili sme sa na hrádzi pri novom bufete na obrátke. Vlastne ani neviem, či sa tak volá, oficiálny názov som nikde nevidela.

IMG_1805

IMG_1845

IMG_1846

Domov ideme spodnou cestou popri Dunaji, kde sa trošku vyhneme vetru, ktorý fúka teraz v protismere. Môj nový kamarát mi ešte poukazuje krásne miesta, o ktorých som ani netušila. Domov si nesiem nádhernú kyticu lúčnych kvetov.

IMG_1851

IMG_2033

Nedeľná (1. júna 2014) cyklovycházka merala presne 50 km.

Záznam na celú obrazovku 5. 6. 2014 164026

 

5. júna 2014 - Posted by | Moje cyklovýlety | , ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s