Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

O pár dní to bude mesiac

čo som sa vám ozvala naposledy. Hoci je leto, cyklistická sezóna v plnom prúde, na mojom blogu to vyzerá tak, ako keby som sa  vôbec nebicyklovala. Ale nie je to úplne tak.  Za mesiac som urobila necelých dvestopäťdesiat kilometrov, čo je na toto obdobie naozaj veľmi málo a neboli to žiadne nové miesta, kam som sa na bicykli v uplynulom mesiaci vybrala. Musím sa vám však priznať, že pomaly sa už nebudem môcť bicyklovať vôbec, lebo raz prídem domov nielen bez doplnkov bicykla, ale úplne bez bicykla.

Počnúc februárom, kedy sa mi pokazil cyklokomputer, pokračovalo to stratením odrazky na zadnej časti bicykla, odchádzajú mi  na bicykli postupne ďalšie súčasti 😦 Naposledy sa mi rozsypalo svetlo, takže večerné bicyklovanie už vôbec neprichádza do úvahy. A to tu ešte nepíšem o tom, aké mám doudierané nohy z toho, keď zachytávam padajúci bicykel. Podperná noha, ktorú som si kúpila ako doplnok k holobytu  nedovybavenému bicyklu, nebola práve vhodná pre môj bicykel. Tým, že na zadnom kolese nosím veľkú poľnú výbavu, zadok bicykla je ťažký a tá noha ho nedokáže uniesť. Mám ju namontovanú v strede bicykla, no moji “poradcovia” mi povedali, že som si ju mala kúpiť na zadné koleso. Škoda, že mi to nepovedali skôr, než  som si kúpila už druhú nohu na tento bicykel.

Downloads18

Takže teraz už vidíte, s akým okypteným bicyklom jazdím. Možno strácam veci z bicykla naozaj aj preto, lebo sa často vyberám cestičkami, ktoré nie sú úpravené asfaltom a v mnohých prípadoch je to taký chodník, po ktorom sa ledva s bicyklom zmestím. Aj pri jednej z posledných dlhších túr to mám zdokumentované. (To, že sa o bicykel nestarám tak, ako treba, to tu radšej ani nepriznám.)

Už po tretí, či štvrtý? raz som bola po rakúskej strane Dunaja, aby som si pozrela majestátny hrad nad sútokom Dunaja a Moravy, teda Devín.  Keďže ma nebaví chodiť stále po tých istých cestách, skúšam pri každej príležitosti nájsť niečo nové. Tak to bolo aj naposledy a kým som našla tú správnu cestu, vyskúšala som aj zopár takých, ktoré končili v poli alebo na kraji húštiny, kam už žiadna cesta neviedla.

IMG_6508.CR2

IMG_6592.CR2

IMG_6639.CR2

IMG_6642.CR2

IMG_6730.CR2

Ďalším miestom, kam som sa bola pozrieť na bicykli, boli maďarské dediny Rajka a Bezenye. V Rajke som bola už viackrát, ale v druhej spomínanej obci som bola dnes prvý raz. Prešli sme až na koniec dediny, kde sme na chvíľu opreli bicykle na mostíku cez nejaký potôčik a vybrali sme sa fotiť kvety na jeho brehu. Všimli sme si, že po chodníku práve prichádza skupinka cyklistov, ktorých sme si všimli už v Čunove, len kúsok pred hranicou. Neviem, ako sa to stalo, ale nešťastie sa stane skôr, ako si to len pomyslíte a jedna z cyklistiek sa ocitla na zemi. Boli to pravdepodobne turisti z niektorej lode, ktoré zvyknú zakotviť v bratislavskom prístave. Podľa všetkého sa jej nič nestalo, lebo sa pozbierala a pokračovali ďalej.

IMG_7762.CR2

IMG_7768.CR2

IMG_7769.CR2

IMG_7793.CR2

IMG_7798.CR2

IMG_7804.CR2

IMG_7884.CR2

IMG_7887.CR2

IMG_7893.CR2

Ako môžete vidieť z fotografií, cestou som sa občerstvovala. Poznáte slivkového radlera? Nie? Chutí výborne 🙂 Keby som si to bola pred cestou lepšie pozrela na mape, mohli sme pokračovať ďalej a po jedenástich kilometroch by sme boli dorazili do maďarského kúpeľného mestečka Mosonmagyaróvár. Teraz už viem, že na takú túru sa budem musieť vybrať skôr ráno a vybrať si deň, kedy nebudú na popoludnie predpovedať dážď. Dnes som sa dažďu úspešne vyhla. Na záver túry, keď som to mala domov už len na skok, som zažila aj niečo, čo som dnes zažila prvý raz, ale o tom a tiež aj o tom slivkom radleri vám napíšem zase nabudúce.

Túra: Wolfsthal – Devín – 26.6.2014 – 50 km

Túra: Bezenye – 2.7.2014 – 48 km

 

 

 

2. júla 2014 - Posted by | Moje cyklovýlety | , , , ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s