Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Popri Jarovskej bažantnici

Tak veru, tade viedla moja dnešná cyklotrasa. Bohužiaľ, ale dozvedela som sa to až doma, keď som si pozerala záznam prejdenej trasy a študovala som ho  na mape. Dnes som mala v pláne ďalší okruh, ktorý som už niekoľkokrát absolvovala, ale tentokrát som si vzala so sebou aj mladšieho syna. Z domu po hrádzi do Rusoviec, tam po Vývojovej ulici von do polí a cez most nad diaľnicou som zvykla pokračovať do Kittsee a odtiaľ zase do Petržalky.

Prvé zastavenie. Neodolala som červeným divým makom.

DSCN2646c

DSCN2645c

DSCN2652c

Informačná tabuľa oznamuje, že sa blížime k územiu s výskytom dropa fúzatého. Bohužiaľ, ešte nikdy sa mi tohto vtáka nepodarilo vidieť.

DSCN2656c

Za nami zostávajú Rusovce a my sa blížime k prvého prechodu nad diaľnicou.

DSCN2657c

DSCN2661c

DSCN2659c

DSCN2663c

DSCN2664c

To, že som dnes nebola sama, som využila na to, aby som preskúmala dve cestičky, po ktorých som doteraz nikdy nešla. Prvá bola kúsok za mostom nad diaľnicou, ale ňou sme sa ďaleko nedostali. Zastavili sme sa pri pracovníkoch, ktorí na poli inštalovali závlahy. Tí nám povedali, že sa dá prejsť ďalej do Rakúska, ale kvalita cesty sa mi nepozdávala, tak sme sa vrátili naspäť a po starej, už viackrát vyskúšanej trase sme pokračovali ďalej.

DSCN2668c

DSCN2679c

DSCN2688c

DSCN2689c

DSCN2693c

Po pravej strane už bolo vidieť Jarovce a pred nami bol ďalší prechod ponad diaľnicu.  Od neho sme sa mohli vybrať buď cez Jarovce alebo druhá možnosť na Kittsee. No mňa zlákala cestička, na ktorú som už viackrát pokukávala, ale keď som išla sama, nikdy som si ňou netrúfla ísť. Syna som presvedčila, aby sme sa ňou vydali.

DSCN2703c

DSCN2709c

DSCN2710c

DSCN2718c

DSCN2738c

Zo začiatku bola celkom v pohode, no postupne sa jej kvalita zhoršovala a určite bola horšia ako tá, po ktorej sme odmietli ísť predtým. Najprv sme išli len cez polia, potom bol po ľavej strane nejaký lesík. A práve ten lesík je na mapách označený ako Bažantnica Jarovce.  Vyjazdené koľaje, sem-tam blato alebo voda. No prejsť sa po nej dalo. Až sme prišli na jej koniec. Cesta síce pokračovala aj ďalej, ale po nej už syn odmietol ísť. Ani ja som si nebola na sto percent istá, že by sme ňou prišli do Kittsee. Tak sme sa obrátili a keďže sme mali Petržalku na dohľad len za diaľnicou, predpokladali sme, že sa domov v pohode dostaneme.

DSCN2747c

DSCN2753c

DSCN2754c

DSCN2755c

Aj tak bolo. Tretí raz sme prešli nad diaľnicou a celkom dobrou cestičkou medzi poliami sme prišli až  blízko miesta, kde začína umelý kopec za Petržalkou. Oproti ceste, ktorou sme prišli, sme mali hneď ďalšiu, ktorú som už poznala. Ňou sme sa dostali na hrádzu pri bufetoch za čističkou. Odtiaľ už po starej známej ceste domov.

DSCN2766c

DSCN2768c

DSCN2771c

DSCN2775c

Túra: 16.5.2015

31 km

17. mája 2015 - Posted by | Moje cyklovýlety | , , ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s