Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Bažantnica mi od soboty vŕtala v hlave

Od poslednej soboty, kedy som sa konečne dozvedela, kde je Jarovská bažantnica a kedy som si o nej zistila nejaké informácie na internete, som špekulovala nad tým, koho nahovorím, aby to tam išiel so mnou preskúmať. Nakoniec to nebol nikto iný, ako M., ktorý už so mnou nejakých pár cyklokilometrov prešiel a ktorý trpí tou istou diagnózou ako ja, čiže fotografovaním 🙂

Dohodli sme si stretnutie pri bufetoch za petržalskou čističkou, ale on mi už išiel naproti. Spolu sme sa však k dohodnutému miestu stretnutia vrátili, pretože do cieľa našej cesty, o ktorom M. ešte stále nevedel, sa išlo práve popri bufetoch. Ďalej sme  pokračovali tak, ako som sa v sobotu so synom z cyklistiky vracala domov. Až vtedy som M. povedala, kam vlastne ideme 🙂 Neprotestoval.

Zastavili sme sa na vyvýšenom moste nad diaľnicou, odkiaľ som M. ukázala, kam ideme. Na prvej fotke vľavo je vidieť kúsok nášho cieľa.

DSCN3818b

DSCN3819b

Po zídení z mosta to bol už iba kúsok. Najprv sme išli po dosť zlej cestičke okrajom bažantnice, ale tade sme sa nikde nedostali. Museli sme sa vrátiť a vyhľadať prvú odbočku do lesa, teda do bažantnice. Všade okolo bolo množstvo rozkvitnutých agátov, ktoré  nádherne voňali.

DSCN3824b

DSCN3831b

DSCN3840b

Po nej sme vošli do lesa a začali hľadať to, kvôli čomu som tam išla. Na internete som našla fotografie mosta, ktorý sa mi zdal veľmi zaujímavý. Mali sme toho už dojsť prejdeného a po moste nebolo stále ani stopy. Les je ako jedna džungľa. Už sme z neho vyšli, keď sme na jeho kraji stretli dvoch ľudí a tí nám poradili, ktorým smerom sa máme vybrať. To sme  už boli neďaleko.

IMG_8418b

IMG_8424b

DSCN3875b

DSCN3866b

Keď mi hodiny na mojom počítadle ukazovali, že som vonku práve dve hodiny, vychádzali sme už z lesa. Poľnou cestou sme pokračovali na neďaleký cyklistický chodník asi kilometer pred Kittsee. Medzi obcami Kittsee a Berg som sa na chvíľu zastavila, aby som si odfotila pole s odkvitnutou repkou olejnou, ktoré bolo prerastené červenými kvetmi divého maku a modrými kvetmi nevädze. Ozaj, prečo nevidieť nevädzu aj u nás?

IMG_8450b

DSCN3897b

IMG_8463.kytica

Kúsok za hranicou sa ma M. spýtal, či ideme popri Dunaji. Jeho otázku som najprv vôbec nechápala, ale keď mi vysvetlil, že cestička, ktorá sa tiahla dolu z hrádze smerom k Dunaju, vedie popri rieke a že sa ňou dostaneme do Bratislavy, súhlasila som. Takže toto bola zase moja premiéra, nikdy doteraz som tade nešla.

DSCN3904b

A tu už prichádzame k Dunaju.

DSCN3906b

DSCN3907b

Miesto, kde sa stretajú dve krajiny.

DSCN3922b

Na rakúskom brehu Dunaja je vidieť malé rybárske domčeky so sieťami na lovenie rýb.

DSCN3947b

DSCN3984b

Na druhej strane vidíme kúsok Dlhých dielov.

DSCN3985b

Prešli sme kus ďalej peši, bicykle sme mali odstavené pri prvom rybárskom domčeku. A to sme si predtým vôbec nevšimli túto značku. Stretla som sa s ňou na viacerých miestach v Rakúsku. Treppelweg je v preklade vlečná cesta, ale aký má to slovo skutočný význam, to naozaj neviem 😦

DSCN3994b

O chvíľu sme sa ešte zastavili pri bunkri, o ktorom som doteraz tiež nevedela. DSCN3996b

Po niekoľkých metroch prichádzame na miesto, kde som už raz s M. bola fotiť. Urobili sme si niekoľko záberov a pokračovali sme v ceste domov.

DSCN4008b

Posledná zastávka bola v Sade Janka Kráľa a potom už len doplnenie tekutín v bufete pri Starom moste. Trasa merala len niečo cez 31 km, pritom sme videli zase veľa nového.

DSCN4036b

Túra: 19.5.2015 – 31,2 km

mapa baž

20. mája 2015 - Posted by | Moje cyklovýlety | , , , ,

5 komentárov »

 1. To byl krásný výlet, Danko! Je fajn, že jsi nejela sama, ve dvou je to vždycky lepší, člověk se necítí opuštěný a líp si výlet vychutná. Společník (nebo společnice) ovšem musí být spřízněná duše, což ten tvůj očividně je.
  Záběry krajiny jsou moc pěkné, ale úplně nejvíc se mi líbí to sympatické hezké děvče s kyticí lučních květů. Kdopak to asi je?! 😉 🙂

  Komentár od Hanka | 22. mája 2015

 2. Ten výlet teda stál zato. Toľko pekných záberov a samozrejme aj podrobný opis pre nás necyklistov.

  Komentár od Jolana | 22. mája 2015

 3. Ešte k tomu názvu vlečná cesta. Názov je historický a cesta popri Dunaji slúžila na vlečenie lodí koňmi po brehu. Táto cesta po úpravách a rekonštrukciách sa stala cyklocestou a v zime prípadne za zlého počasia býva pohyb po nej zakázaný, z dôvodu šmyku po kraji do Dunaja.

  Komentár od Jolana | 22. mája 2015

 4. Ja som spokojná po každom cyklovýlete a o to viac vtedy, keď idem po nejakej novej trase 🙂 Ďakujem za výklad k Treppelweg. Tiež som si to zisťovala a bolo mi čudné, že ponechali tej ceste názov pochádzajúci z histórie na základe činnosti, ktorá sa už dnes nevykonáva. Ten zákaz je tam podľa mňa celoročný, no priznám sa, nejako som tú značku veľmi neskúmala, možno je tam niekde napísané, že len za zlého počasia. Teraz som si vygooglila nejaké články v novinách, asi aj sami Rakúšania nie sú spokojní so zákazom. No podľa všetkého ste asi aj vy čerpali z toho článku – http://www.unzensuriert.at/content/001476-Doch-kein-Radfahrverbot-am-Donau-Treppelweg

  Komentár od Daniela | 22. mája 2015

 5. Keby som bola sama, tak po tej ceste k Dunaju určite nejdem. Kde ty vidíš děvče? Veď na fotke je jedna skorodôchodkyňa 🙂
  Ďakujem!

  Komentár od Daniela | 22. mája 2015


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s