Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Nábrežie a park v Bad Deutsch-Altenburgu

boli včera cieľom našej cyklistiky. To, kam pôjdeme, rozhodol tentokrát syn. Mne to bolo jedno, jedinou podmienkou bolo, aby toho nebolo veľa, lebo tento rok som toho z dôvodov známych a opísaných aj na tomto blogu ešte veľa nenajazdila.

Z domu sme odchádzali o 10:37, čo som si zaznamenala fotkou, ktorú som urobila pred bránou nášho domu. O pár metrov som si čas chcela poznačiť aj podľa slnečných hodín, ale žiaden neukazovali 😦

sobota 3005

Ako obyčajne, ja nenajedená a hlad sa pomaly začal hlásiť. Najvhodnejšie miesto na banán a tekutiny bolo zase na odpočívadle neďaleko hraničného prechodu v Bergu.

berg 3005

Keďže syn išiel beztak niekoľko desiatok metrov predo mnou, nedovolila som si často zastavovať kvôli foteniu. Jednak by som ho potom len ťažko dobehla a nechcelo sa mi tiež počúvať jeho komentáre, týkajúce sa môjho fotenia. To, čo podľa neho fotím, sa tu publikovať nedá 😦 Ale pár fotiek cestou z hranice do Hainburgu som aj tak urobila.

DSCN5547c

Vidíte ho?

DSCN5550c

Keď sme prišli do Hainburgu, na chvíľu sme sa zastavili v prístave a odtiaľ sme si išli pozrieť centrum mesta. Trošku nás hnevalo počasie. Obloha sa zatiahla a nevedeli sme, či z nej môžeme očakávať nejakú spŕšku. To by sme boli neradi. Počasie v mobile hovorilo, že prehánky by sa mohli objaviť až okolo štvrtej. Keďže bola iba jedna hodina, rozhodli sme sa ísť ďalej.

DSCN5564c

DSCN5611c

DSCN5619c

Nie však ďaleko, len po pár kilometroch sme sa ocitli na dunajskom nábreží kúpeľného mestečka Bad Deutsch-Altenburg. Ja som tu už bola niekoľkokrát, syn prvý raz, tak som mu urobila malú prehliadku kúpeľného parku. Do centra mesta, ani na kopec s bazilikou sme nešli.

DSCN5622c

DSCN5624c

DSCN5635c

DSCN5632c

Tou istou trasou, ktorou sme prišli, sme sa vrátili domov. Zaujímavé bolo, že ako sme prešli hranice, u nás bola krásna slnečná obloha a dážď prišiel až niekedy večer.

Trasa merala 52 km

30.5.2015

31. mája 2015 - Posted by | Moje cyklovýlety | , ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: