Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Ten môj cargo bike

je už v katastrofálnom stave. Určite tomu nie sú na príčine také náklady, aký je vidieť aj na tejto fotografii. Kvety ťažké neboli, zato však boli ťažšie dve tekvice, ktoré som pár dní nato viezla zo záhrady. Každú v jednej taške na zadnom kolese. To všetko vozí môj Kellys. Niekedy mi ho je aj ľúto. Ale keby som sa vybrala na dlhšiu cestu, tiež by som sa musela nabaliť a musel by okrem mňa viezť aj ďalší náklad.

Pri mojom poslednom malom slovensko-rakúskom kolečku cez Berg a Kittsee sa mi zdalo, že mi niečo cinklo na zem. Zastavila som, zišla som z bicykla, ale na zemi som nevidela nič, čo by mi bolo odpadlo z bicykla.  Tak som znovu nasadla a pokračovala v ceste. No od tej chvíle som to začala cítiť.

 kellys nákladnýxjemnezaostrenie

Od toho “cinknutia” som mala stále pocit, že sa na bicykli necítim bezpečne. Ako keby ma viezol cik-cakatým spôsobom. Držala som kormidlo pevne v rukách, lebo som si myslela, že tomu osmičkovému jazdeniu tým nejako zabránim. Ale nezabránila. Preto v poslednej dobe skoro vôbec nebicyklujem, a keď, tak idem naozaj len niekde blízko domu.

Včera som poprosila syna, aby si môj bicykel zobral na chvíľu von a odviezol sa na ňom. Chcela som počuť, či si to iba nenamýšľam. Nenamýšľala som si nič. Okrem osmičky na zadnom kolese, ktorú som získala najskôr ešte pri tom aprílovom páde, objavil aj veľkú prasklinu na plášti zadného kolesa. Odkedy chodím s ňou, to ani netuším. Ale tiež som k nej mohla prísť pri tom už spomenutom páde, pretože ma vtedy prevážilo  na pravý bok a prasklina je na pravej strane (ale že by si ju nebol všimol M., ktorý mi nedávno čosi šteloval na bicykli?) Môj Kellys by už potreboval velikánsky servis, no neviem, či by mi nebolo výhodnejšie, kúpiť si nový. Nezaslúžila by som si ho? Tento ma vozí už desiatu sezónu. Len kde naň vziať?….

Môj cargo z nedávnych ciest – slnečnicové pole pri Wolfsthali a v pozadí Königswarte

DSCN8202b

Tu je celkom prázdny, fotené pri dunajskom ramene Zuzana

IMG_0260b

Pripravený na odvezenie niekoľkých kíl mirabeliek

DSCN8350b

Aj iné bicykle musia voziť ťažký náklad

DSCN7862b

DSCN0577b

3. augusta 2015 - Posted by | O mne | ,

Jeden komentár »

  1. Reblogged this on Farebný svet and commented:

    https://reminiscencie.wordpress.com/2015/08/03/ten-moj-cargo-bike/

    Komentár od Daniela | 3. augusta 2015


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s