Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Na takéto cyklistické leto si ani nepamätám

Kellys dožíva? Vyzerá to tak. Toto leto bolo katastrofické nielen, čo sa počasia týka – dlhotrvajúce tropické horúčavy, počas ktorých som bola radšej schovaná v zatienenom byte, ale aj čo sa môjho bicykla týka. Už v minulom príspevku som sa zmienila, že mám bicykel v hroznom stave. Neviem, načo som tak dlho čakala, kým som ho odpravila do opravy. logobikemaniaAby toho nebolo na opravu málo, cestou tam mi vypovedal ovládač bŕzd 😦 Preto som do Rusoviec bicyklovala veľmi pomaly a aj tak som skoro pred cieľom len len že nespadla, keď som sa pred Rusovcami chcela vyhnúť veľkej rozblatenej mláke pri jazere.

Musela som si dať vymeniť plášť na zadnom kolese. Naposledy som si menila plášte koncom augusta pred dvomi rokmi. Vtedy mi trvalo skoro dva týždne, kým som vôbec zohnala  také rozmery plášťov, aké som potrebovala a kým som našla obeť, ktorá by mi ich aj vymenila. Rozhodla som sa tak urobiť po cyklotúre k Neusiedler See – viď tu. Do konca sezóny 2013 som  na nich  urobila už len necelých 300 km a za vlaňajšiu sezónu som odbicyklovala cca 1850 km. Je to na jedny plášte tak veľa? Na zadnom kolese mi na dosť veľkom kuse praskol.

rusovce bike

Tak som sa v konečne posledný augustový štvrtok odhodlala a bicykel som odviezla do opravy. Keďže mi cesta trvala dlhšie, ako som predpokladala, zamestnancov predajne som zastihla práve vo chvíli, keď im začala obedňajšia prestávka a odchádzali na obed. Zatiaľ som si zašla na zmrzlinu a po chvíli, čo som sedela pri fontáne na námestí, hoci ešte nebol otvárací čas, som mohla aj s bicyklom vojsť do predajne. Ďakujem!

DSCN1489

Naspäť domov som musela ísť autobusom. Keďže mi do jeho odchodu zostávalo ešte asi 20 minút, bola som si pozrieť cintorín v Rusovciach, kde som predtým ešte nikdy nebola.

DSCN1508

Dnes som si už bola pre opravený a na nové jazdy pripravený bicykel. Nevedela som sa rozhodnúť, či ísť alebo neísť. Na oblohe to vyzeralo na dážď a nechcela som hneď pri prvej jazde zmoknúť. Keď sa okolo štvrtej ukázalo na oblohe slnko, rýchlo som sa pripravila a autobusom o pol piatej som odcestovala. No už cestou na zastávku ma máličko pokropilo. Našťastie z toho žiaden veľký dážď nebol.

Opravený bicykel som si prevzala a cestou domov som sa aspoň párkrát zastavila, aby som aj niečo odfotila. Fúkal dosť silný protivietor, tak som po dlhej cyklistickej pauze potrebovala častejšie oddychovanie  😦 Domov som prišla až večer, pričom ma znovu zastihlo slabučké kropenie z oblohy.

DSCN4188

DSCN4200

Cestou domov som stretla len veľmi  málo cyklistov. Aj všetky bufety pri hrádzi boli úplne prázdne. Do toho chladného a vetristého počasia sa asi nikomu von nechcelo ísť.

DSCN4237

DSCN4251

DSCN4230

DSCN4212

DSCN4327

Moja tohoročná cyklistická sezóna je asi najhoršia za posledných desať rokov. Skoro vôbec som nejazdila. Keby som sledovala kilometre na tachometri, tak mi ukáže necelých 500 (zaznamenáva mi ich aplikácia v mobile). 

Prečo to tak bolo?

Pri prvej jazde, na ktorú som išla v porovnaní s predošlými rokmi dosť neskoro, sa mi podarilo spadnúť. Hneď na druhý deň sa mi k boľavému kolenu pridala aj ďalšia choroba, z ktorej som sa nevedela celý mesiac vystrábiť, takže som ďalší mesiac nebicyklovala. Potom som síce začala, ale boli to len také zahrievacie jazdy v okolí. Pri jednej z posledných jázd som si uvedomila, že sa na bicykli necítim bezpečne, ako keby mi zadné koleso robilo osmičku. Preto  som viac radšej nejazdila, aby som sa vyhla prípadnému ďalšiemu pádu. Takže toto predchádzalo tomu, než som si dala opraviť bicykel.

Do konca cyklistickej sezóny zostávajú ešte nejaké dva mesiace. Dúfam, že aspoň čiastočne dobehnem to, čo som v lete zameškala. Že to mám šancu dobehnúť aj vďaka logobikemaniaSom rada, že som sa včera aj napriek chladnému vetru a hrozbe dažďa rozhodla ísť pre opravený bicykel. Teraz, keď ho mám doma, bude záležať už len na počasí a na mojej vôli, aby som moje predsavzatie mohla splniť.

8. septembra 2015 - Posted by | Moje cyklovýlety | , ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s