Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Slnko nad hlavou a vietor vo vlasoch

ma sprevádzali po oba víkendové dni, kedy som si urobila dva nedlhé cyklovýjazdy. Sobotňajší smerom do Bergu a ten nedeľný zase na opačnú stranu do Rusoviec a odtiaľ popri slovensko-rakúskej hranici domov. Slnečné počasie som uvítala, ale vietor až tak fúkať nemusel.

Ako som už písala v predošlom príspevku, bicykel mám po veľkej oprave, pri ktorej bol vymenený nielen nový zadný plášť, ale mám aj novú reťaz, novú radiacu a brzdovú páku, zvonček a naposledy aj nový stojan. Ešte mi čosi vŕzga na prednom kolese, za dva dni som neprišla na to, čo by to asi mohlo byť.

víkend cyklist

Tak a tu je zopár fotiek z víkendu.

V sobotu som mala istý cieľ a tým bolo fotografovanie jesienok kúsok za hranicou v Bergu. Odkedy som ich tam pred pár rokmi objavila, každú jeseň sa chodím pokochať ich jemnou krásou. Cestou tam som sa najprv zastavila poniže stavby Starého mosta a potom som s ďalšou malou zastávkou v Sade Janka Kráľa pokračovala k hranici.

DSCN4601

DSCN4696

DSCN4703

DSCN4937

Vždy, keď vidím tento míľnik, tak rozmýšľam nad tým, či sa mi niekedy podarí zájsť na bicykli až do cieľa, ktorý je vyznačený na ľavej fotografii.

Len čo som začala fotiť jesienky, na lúku, kde kvitli, prišlo najprv jedno hasičské auto a po chvíli celá kolóna. Všetky odbočili z cesty a len kúsok odo mňa autá zaparkovali. Preto som sa tam dlho nezdržala a vrátila som sa domov.

IMG_4093

Za Mostom SNP som však zišla na dunajské nábrežie, kde som si sediac na lavičke užívala príjemné sobotňajšie popoludnie.

V nedeľu som bola priateľke ukázať jednu trasu, ktorú ona zatiaľ nepoznala. Z Rusoviec pomedzi polia až do rakúskeho Kittsee. Pôvodný zámer ísť až do parku s kaštieľom sme zmenili.

DSCN5346

DSCN5356

Obec sme obišli jej okrajom. No predtým, než sme pokračovali domov cestou uprostred agátovej aleje a ďalej cez polia až na kraj Petržalky na Kopčianskej, sme na chvíľu odbočili k Jarovskej bažantnici…

DSCN5387

..a toto je posledná fotografia včerajšieho dňa.

DSCN5431

14. septembra 2015 - Posted by | Moje cyklovýlety | , ,

2 komentáre »

  1. Pekný výlet si vymyslela, mne tých 30+ km úplne stačilo !

    Komentár od Judita | 14. septembra 2015

  2. Ja nemám vypnuté komentáre? Bola som presvedčená o tom, že áno. Fajn bolo, treba využiť pekné dni na ďalšie spoznávanie okolia. Už mám pre teba vymyslenú ďalšiu novú trasu, do rakúskych vinohradov 🙂

    Komentár od Daniela | 14. septembra 2015


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s