Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Prvý mesiac úspešne za nami

Zase až príliš rýchlo. Nezdá sa vám? Veď len nedávno sme sa lúčili so starým rokom, už je za nami 31 dní toho nového. Zima skoro žiadna, dalo sa aj bicyklovať, ale ja medzi tých zimných cyklistov nepatrím. Síce, už som raz začínala sezónu vo februári, ale pamätám si veľmi dobre, ako ma pri bicyklovaní a ešte aj po ňom boleli uši, keďže som na hlave nič nemala.

Mala som v pláne zmeniť to, aj som sa pred minulou sezónou konečne vybavila zimnými cyklistickými nohavicami. Ich životnosť však bola veľmi krátka. Vydržali len po návrat z prvej cyklistiky. Ale o tom som tu už viackrát písala. Dnes som si však uvedomila, že som vám tie fungl nové deravé gate zatiaľ neukázala. Tak tu je to rešeto, ktoré som bola pred chvíľou odfotiť.

DSCN5410cy

K nedávnym meninám som dostala od syna knižku, ktorá popisuje 25 cyklistických trás v Bratislave a okolí. Už sám syn po nahliadnutí do knihy zistil, že väčšinu trás mám prejdených, ale povedal mi, že si ich môžem urobiť znovu a podľa knihy sa zamerať na pozoruhodnosti, ktoré mi na jednotlivých trasách doteraz ušli. Určite tak urobím.

DSCN5380cy

 

Z knihy som si už vybrala trasy, ktoré by som chcela urobiť tento rok medzi prvými.

DSCN5377cy

 

Na dvojstránke knihy na fotografii  vyššie sú dve rôzne miesta. Jedno z nich som už na bicykli navštívila viackrát. Je ním rakúske mestečko Marchegg so svojím zámkom a bociaňou kolóniou. Na ľavej strane fotografie je kaplnka v pohraničnej obci Markthof. Tam som ešte nikdy nebola, hoci sa často z druhého brehu pozerám na cíp zeme, na ktorom by som raz chcela stáť. Ide o miesto, kde sa vlieva rieka Morava do Dunaja, ale na rakúskej strane. Niekedy koncom minulej jesene som sa vybrala len na takú prieskumnú pešiu prechádzku cez cyklomost v Devínskej Novej Vsi, ale do Markthofu som nedošla, pretože sa nejako rýchlo začalo zvečerievať, tak som sa radšej vrátila. Toto je jedno z tých miest, na ktoré sa určite vyberiem medzi prvými. Odtiaľ by som mohla prejsť do Hainburgu, ale detaily zatiaľ ešte neplánujem. Absolvovanie tejto trasy má však jednu podmienku. Nesmie byť vysoká voda v Dunaji, aby som sa vôbec na ten cíp dostala.

DSCN5379cy

 

V Senci som už raz na bicykli bola, ale nie v meste, iba na Slnečných jazerách. Takže Senec a Kráľová pri Senci s týmto prekrásnym mostom ma tiež už dávnejšie lákajú. Chcela som to absolvovať už vlani, nakoniec sa tak nestalo.

DSCN5378cy

Knižka nie je pre mňa inšpiratívna len na cyklotúry. Podľa tejto horskej sa vyberiem radšej peši. K prameňu riečky Vydrice plánujem ísť už dlhší čas. Dúfam, že to konečne tento rok zrealizujem.

Som zvedavá, aké počasie nás čaká vo februári. Možno sa v prípade niektorého slnečného dňa predsa len konečne rozhodnem vysadnúť na bicykel a urobiť prvé tohoročné kilometre.

 

31. januára 2016 - Posted by | Moje cyklovýlety | , ,

4 komentáre »

 1. Pekné plány, prajem Ti nech to vyjde a teším sa na články z cyklotúr, dúfam, že tento rok tak rýchlo neubehne ako január 🙂

  Komentár od milano.pk | 1. februára 2016

 2. Ďakujem veľmi pekne! Mám obavy, že tento ďalší mesiac ubehne ešte rýchlejšie ako prvý a nezachráni ho ani to, že bude mať o jeden deň viac ako po iné roky 🙂

  Komentár od Daniela | 1. februára 2016

 3. … most v Kráľovej mám už dlhšie v pláne aj ja 😦

  Komentár od Peter 2309 | 20. mája 2017

 4. Ja som ešte stále nebola 😦 V súčasnosti riešim iné veci, skoro vôbec nebicyklujem.

  Komentár od Daniela | 20. mája 2017


Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s