Na cestách s Kellysom

…za poznaním a pre radosť z pohybu

Čerešňová túra

ktorú poznajú slovenskí cyklisti jazdiaci aj v susednom Rakúsku, je v mojich plánoch cyklotúr už dobré tri roky. Ide o cyklotúru v kraji, o ktorom sa v propagačných materiáloch píše, že sa tam každoročne od polovice apríla opakuje jedno nádherné voňavé prírodné predstavenie. V tejto oblasti je vraj vysadených až tisíce čerešňových stromov a ich kvety, spolu s ostatnými jarnými rastlinami robia túto túru takou nádhernou.

To, čo ste čítali doteraz, som napísala ešte 28. marca. Mal to byť článok o pripravovanej túre. Vtedy som ešte dúfala, že sa na čerešňovú cestu dostanem. Čo dúfala! Bola som presvedčená o tom, že túto jar už konečne čerešňovú túru zrealizujem. Moje plány však znovu narušilo ochorenie, kvôli ktorému som celý marec nemohla bicyklovať a tak sa postupne pripravovať na dlhšiu cestu. A keď som konečne začiatkom apríla vyšla prvý raz von na bicykli, zistila som, že ovocné stromy už kvitnú a sú medzi nimi aj čerešne. To mi už bolo jasné, že ani tento rok sa do Rakúska na spomínanú cyklotúru nedostanem 😦

No a keďže burgenlandské kvitnúce čerešne som tento rok zase nemala možnosť vidieť, tak som si v prvej polovici apríla vyberala také trasy u nás doma, kde som vedela, že tiež rastú čerešne. Bola som si pofotiť aspoň tie, ktoré rastú popri dunajskej hrádzi. Niektoré rastú divoko, iné sú v záhradách, prípadne na miestach bývalých záhrad.

Ako prvú som si všimla čerešňu v záhrade,  ktorá je len kúsok od môjho domu a ktorá kedysi patrila hájovni v Starohájskom lesíku. Túto som si odfotila ponad hnusný dočmáraný panelový múr.

DSCN6614

DSCN6615

O pár dní neskôr to bola kvitnúca čerešňa medzi Rusovcami a Čunovom.

Keď som o niekoľko dní išla opačným smerom, tam som tiež čerešne videla. Napríklad tie, ktoré sú pri cyklistickom bufete pri bývalom Lide.

A len niekoľko metrov od tohto miesta kvitla ďalšia. Hoci je staručká, bola pre mňa top, pretože tak krásne kvety nemala ani jedna z tých ostatných.

Cyklotúru, ktorú nazývajú čerešňová, mám naštudovanú celkom dobre. Viem, že do Parndorf Ortu by som išla určite vlakom a odtiaľ už po vlastných kolesách. Na internete som našla mapku niekoho, kto tú túru už robil z dediny Jois neďaleko Parndorfu. Takže keď pripočítam dvakrát cestu zo stanice v Parndorfe do Joisu, pribudlo by mi k 66 km, ktoré uvádza mapka ešte 13 km. Na netrénovaný zadok a nohy by to bolo celkom dosť. Keby som sa však bola vybrala, tak by som ju asi nejako zvládla. Už len keby som bola niekoho našla do partie. A potom by som sa z nej niekoľko dní zotavovala 🙂

čerešňová

Do budúcnosti už radšej nebudem nič plánovať a poteším sa tomu, keď sa mi raz túto túru konečne podarí zrealizovať. Milí čitatelia tohto blogu, je tu medzi vami niekto, kto už túto čerešňovú túru absolvoval?

 

2. mája 2016 - Posted by | Moje cyklovýlety | ,

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s